Skip to Content
FRIDAY AUGUST 16

G2

9:30 AM (2)

WEST TORONTO (5)

VS.

BURLINGTON AA (4) 

G3

9:30 AM (3)

NORTH TORONTO (4) 

VS.

MISS. SOUTH-WEST (6)

G19

1:00 PM (3)

MISS. SOUTH-WEST (4

VS.

WINNER G3 (3) 

MONDAY AUGUST 19

G1

9:30 AM (3)

ROYAL YORK (0) 

VS.

BURLINGTON AAA (22

G4

9:30 AM (2)

OAKVILLE AA (7) 

VS.

BOLTON (9

G18

1:00 PM (2)

BURLINGTON AAA (6)

VS.

MISS. NORTH AAA (15)

G20

1:00 PM (3)

BOLTON (7) 

VS.

OAKVILLE AAA (10

TUESDAY AUGUST 20 - PEGG CUP OPENING ROUND AND SEMI-FINALS

G5

9:30 AM (3)

WELLAND (1) 

VS.

SIMCOE (12)

G6

9:30 AM (2)

STRATFORD (9)

VS.

HALTON HILLS SELECTS (4) 

G7

11:30 AM (3)

GEORGINA (4) 

VS.

ANCASTER (5

G8

11:30 AM (2)

VAUGHAN (9)

VS.

NORTHUMBERLAND (14)

G15

2:00 PM (2)

SIMCOE (13

VS.

STRATFORD (3) 

G16

2:00 PM (3)

ANCASTER (2) 

VS.

NORTHUMBERLAND (13

WEDNESDAY AUGUST 21

G9

9:30 AM (3)

HALTON HILLS AA (6)

VS.

THORNHILL AA (2)

G10

9:30 AM (2)

PETERBOROUGH (9)

VS. OSHAWA (10)

G11

11:30 AM (2)

NEWMARKET (3) 

VS.

MARKHAM (10

G21

1:00 PM (3)

HALTON HILLS AA (14)

VS.

OSHAWA (2)

G22

2:00 PM (2)

MARKHAM (9) 

VS.

NORTH YORK AAA (11)

THURSDAY AUGUST 22

G13

9:30 AM (2)

NIAGARA FALLS (20)

VS.

MISS. NORTH A (5)

G14

9:30 AM (3)

ANNETTE (4)

VS.

LEASIDE AA (3)

G24

1:30 PM (3)

NIAGARA FALLS (12)

VS.

ANNETTE (2)

FRIDAY AUGUST 23

G12

9:30 AM (3)

RICHMOND HILL 

VS.

LEASIDE AAA

G17

11:30 AM (3)

WINNER G15

VS.

WINNER G16 (PEGG FINAL)

G23

1:30 PM (3)

WINNER G12

VS.

WHITBY AAA (seed)

MON. AUG. 26 - QUARTER - FINALS

G25

9:30 AM (3)

MISSISSAUGA NORTH AAA (8)

VS.

MISSISSAUGA SOUTHWEST (5) 

G26

11:30 AM (3)

OAKVILLE AAA (6) 

VS.

SIMCOE GIANTS (7

G27

9:30 AM (2)

HALTON HILLS (7) 

VS.

NORTH YORK (8

G28

11:30 AM (2)

LEASIDE AAA (7)

VS.

NIAGARA FALLS (6) 

WED. AUG. 29 - SEMI - FINALS and FINAL

G29

10:00 AM (3)

NORTH YORK (24)

VS.

LEASIDE AAA (15) 

G30

10:00 AM (2)

MISSISSAUGA NORTH (18)

VS.

SIMCOE (3) 

G31

1:00 PM (3)

NORTH YORK (9

VS. 

MISSISSAUGA NORTH (7)

 2 = Diamond #2; 3 = Diamond # 3

 

Awards

Championship (Pat Martin Trophy) – North York Blues

Runner-up (Ron Burke Trophy) – Mississauga North Tigers

Howie Wilson Early Round Award - #88 Easton Aldebert, Markham Mariners

Mort Greenberg 100% Award - #20 Jeryn Shortt, Simcoe Giants

Defensive Player of the Final Day Award - #27 Spencer Macinnis, North York Blues

Ray & The Babe Award for most outstanding player - # 99 Jake Berney, Mississauga North Tigers AAA

Sam Shefsky Best Pitcher Award - # 7 Averie McWilliams, Mississauga North Tigers AAA

Bill McBratney Player of the Final Game Award - #12 Ryan Ross, North York Blues

Hank Sinclair Memorial Tournament MVP Award - #2 Easton Powell, Simcoe Giants

This site is best viewed in modern browsers such as Google Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer 9 or 10.

×